תאונות עבודה

 • תאונת עבודה הינה מאורע שהתרחש עקב עבודתו של עובד אצל מעסיקו או אדם מטעמו, ואולם כאשר מדובר בעצמאי- תאונת עבודה מוגדרת ככזו אם אירעה תוך כדי עיסוקו ועקב עיסוקו במשלח- יד. אף תאונה שאירעה תוך נסיעתו או הליכתו של העובד ממעונו למקום העבודה או ההיפך עשויה להיות מוכרת כתאונת עבודה. עם זאת, תאונה אשר קרתה ללא קשר ישיר למהלך העבודה הרגיל, לא תיחשב תאונת עבודה, למשל, התקף לב או אירוע מוחי יוכר כתאונת עבודה רק אם יוכח קשר סיבתי בין אופי העבודה לאותו אירוע.
  נפגע תאונת עבודה זכאי להטבות על פי חוק, מהמוסד לביטוח לאומי. במקרים רבים בהם תאונת העבודה אירעה בשל רשלנות או הפרת הוראות בטיחות, הנפגע יהיה זכאי לפיצויים גם מהמעביד או גורמים נוספים מעורבים.

  במוסד לביטוח לאומי וחברות ביטוח התביעה מנוהלת ע''י אנשי מקצוע ומשפטנים מיומנים ומנוסים ולכן אנו ממליצים לנפגעי תאונות עבודה להשתמש ביעוץ משפטי בתביעות מסוג זה. ליווי משפטי עשוי להגביר את הצלחת התביעה בעשרות אחוזים.

  תקנות הבטיחות בעבודה

  בישראל הכנסת הסדירה את תקנות הבטיחות בעבודה המגדירות וקובעות הוראות בטיחות מסוימות בסביבת העבודה. לדוגמא: ישנן הוראות ספציפיות לעבודה עם מכונות חקלאיות, עבודות בגובה, ציוד מגן אישי, טרקטורים, מתקני לחץ, דודי קיטור, עבודות בנייה, עגורנים וכו'. בנוסף, ניתן למצוא בחוק הסדרה בנושאי הדרכה ורענון הוראות בטיחות הנמסרים ע''י המעסיק לעובדים.

  למרבה הצער, מידי יום מתרחשות תאונות עבודה קשות במדינת ישראל. הדוגמאות להן מגוונות והסיכון להן הוא תמידי וטבוע בכל אופן עבודה, גם בעבודה משרדית.

  פנו למשרדנו עוד היום לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום. למשרד נסיון רב בניהול תיקים של תאונות בעבודה. המשרד טיפל בין היתר במקרים של הילכדות במכונות, תאונות קשות באתרי בנייה, אי אספקת הדרכה מתאימה או הוראות בטיחות, אי אספקת ציוד מגן, פגיעות כתוצאה מקריסת מעליות או מנופים, פגיעה במהלך עבודה עם מכונות חקלאיות, עבודה עם חומרים מסוכנים, התחשמלות, ועוד.