רשלנות רפואית באירועים מוחיים

 • אירוע מוחי, או בשמו החלופי, שבץ מוחי עלול לעיתים קרובות להוביל לנזק חמור ובלתי הפיך. בעת אירוע, אספקת החמצן למוח מתמעטת או אוזלת ומובילה למוות של תאי מוח ולפגיעה פיזית ושכלית בנפגע. אבחון מוקדם של התסמינים עשוי להפחית את הנזק במידה רבה מאוד, להקל על ההחלמה מן האירוע ובמקרים מסוימים אף להוות ההבדל בין חיים ומוות.

  מהם סוגי התביעות במקרי אירועים מוחיים?
  תביעות רשלנות רפואית בגין אירועים מוחיים מוגשות במקרים בהם נעשה אבחון לקוי של סימפטומים, עיכוב באבחון, מתן טיפול חסר או שגוי שהובילו לנזק וסיבוכים בגוף המטופל. בנוסף, חולה הנמצא ברמת סיכון גבוהה ללקות באירוע מוחי, צריך להיות מטופל בהתאם בתרופות ובטיפולים מונעים. אי מתן טיפול זה עשוי גם הוא להוות רשלנות רפואית.

  בכדי להגיע לאבחון מוקדם של תסמיני השבץ, על הרופא להכיר את ההיסטוריה הרפואית של המטופל על בוריה, להיות ערני לתלונותיו ולחתור למניעת הופעת אירוע מוחי בכל דרך. רופא שאינו מייחס חשיבות מירבית לסוגיה, עשוי להוביל לנזק בלתי הפיך בגוף המטופל. על הרופא להפנות את המטופל לבית חולים לביצוע בדיקות רלוונטיות לאבחון מוקדם ומזעור נזקים במקרה של אירוע מוחי.

  תביעות רשלנות רפואית בגין אירוע מוחי עשויות להיות סבוכות, מורכבות וקשות להוכחה בין השאר בשל הצורך בהוכחת הקשר הסיבתי בין הטיפול הרפואי הלקוי שניתן למטופל לבין הנזק שנגרם לו. משרדנו, מתמחה ברשלנות רפואית ובעל ניסיון רב בתחום ולכן מכיר לעומק את הקשיים הצפים מסוג תביעות זה ואת אופן פתירתן.

  אם אתם או אחד מבני משפחתכם חושדים כי נעשתה רשלנות רפואית באופן הטיפול בכם, פנו עוד היום למשרדנו לייעוץ חינם.